Ostatnio01

Września


DP System posiada koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia. Koncesja wydawana jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek przedsiębiorcy będącym osobą prawną, jeżeli na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej lub kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego jest wpisana co najmniej jedna osoba, która jest wspólnikiem spółki jawnej lub komandytowej, członkiem organu zarządzającego, prokurentem lub pełnomocnikiem ustanowionym przez przedsiębiorcę, a pozostałe osoby uprawnione do reprezentacji przedsiębiorcy nie były karane.
18

Marca


DP System posiada Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego drugiego stopnia upoważniające do przetwarzania krajowych informacji niejawnych o najwyższej klauzuli ŚCIŚLE TAJNE. Posiadamy także Świadectwa Bezpieczeństwa Przemysłowego trzeciego stopnia upoważniające do dostępu do informacji niejawnych Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego o najwyższej klauzuli NATO Secret oraz informacji niejawnych Unii Europejskiej o najwyższej klauzuli EU Secret.

Powyższe dokumenty zostały wydane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego po przeprowadzeniu odpowiednich postępowań sprawdzających.

Świadectwa Bezpieczeństwa Przemysłowego potwierdzają zdolność DP System do realizacji zadań lub zawierania umów związanych z dostępem do informacji niejawnych:

  • z organami i jednostkami podległymi lub nadzorowanymi przez organy administracji państwowej lub samorządowej Rzeczpospolitej Polskiej, 
  • z organami i agencjami Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego oraz Unii Europejskiej.

Dostęp do tego typu informacji mogą uzyskać wyłącznie ludzie i przedsiębiorcy godni zaufania i odpowiednio sprawdzeni przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.14

Marca


Na początku miesiąca odebraliśmy Certyfikat potwierdzający nasze członkostwo w Izbie na Rzecz Kolei. Certyfikat odebrał osobiście Vice Prezes Andrzej Dziwisz na konferencji poświęconej tematyce kolejowej w Wiśle. Członkostwo w Izbie na Rzecz Kolei jest potwierdzeniem naszego zaangażowania w rozwój nowoczesnych technologii, a tym samym w rozwój nowoczesnej infrastruktury kolejowej.
29

Października


Wyścig Bridgestone World Solar Challenge dobiegł końca. Nasz zespół otrzymał Safety Award za najbezpieczniejszy pojazd oraz dobre przygotowanie na wszelkie awaryjne sytuacje podczas wyścigu. Drużyna zajęła 6 miejsce, z którego jest bardzo zadowolona, a wyścig udało się ukończyć bez żadnych awarii bolidu. Sam udział w wyścigu dał młodym konstruktorom szansę podejrzenia rozwiązań innych zespołów, a tym samym możliwość udoskonalenia własnego projektu. Z głową pełną pomysłów Lodz Solar Team jest gotowa do dalszej pracy nad bolidem i walki o podium w kolejnych edycjach wyścigu.16

Października


Orzeł wylądował ! World Solar Challenge już niebawem się zacznie, a nasz zespół Lodz Solar Team rozpoczął swój pobyt w Australii. Ekipa zdążyła poznać trasę i warunki otoczenia, jakie będą towarzyszyć im podczas wyścigu, np. wysoka temperatura. Na trasie niebezpieczeństwo stanowią również zwierzęta.

Cały zespół rozpoczął swoją przygodę spotkaniem z miejscową polonią i poznaniem okolicy. Na campingu wśród ekip z innych krajów, między innymi Australii czy Korei, młodzi konstruktorzy wymieniają się spostrzeżeniami i doświadczeniem. Ich bolid przeszedł już kontrolę techniczną bez żadnych zastrzeżeń. Polski zespół posiada też najlepiej opracowaną dokumentację części elektrycznej. Pojazd czekają teraz testy dynamiczne, a cały zespół wielkimi krokami zbliża się do rozpoczęcia wyścigu. Trzymamy kciuki!
03

Lipca


Miło nam poinformować, że w dniu 3 lipca br. braliśmy udział w prezentacji bolidu zespołu Lodz Solar Team, którego jesteśmy oficjalnym sponsorem.

Lodz Solar Team to zespół studentów z Politechniki Łódzkiej, których pasja i wiedza przełożyła się na skonstruowanie bolidu elektrycznego zasilanego energią elektryczną. Lodz Solar Team jest pierwszą drużyną z Europy wschodniej, która weźmie udział w wyścigu World Solar Challenge 2015 w Australii.

Zbudowany przez zespół bolid to wygodny, funkcyjny samochód miejski, który został dopuszczony do ruchu. Zasilany jest przez dwa silniki elektryczne o mocy 4kW, osiąga maksymalną prędkość do 100 km/h. Poszycie bolidu zostało wykonane z ekstremalnie mocnego włókna węglowego, a cały pojazd waży jedynie 400 kg.

DP System chętnie wspiera młode talenty, a drużynie życzymy powodzenia w wyścigu!

Więcej informacji na temat bolidu www.lodzsolarteam.pl
17

Kwietnia


DP System jest firmą dbającą o jakość oferowanych usług, dlatego w 2011 roku wdrożyliśmy system zarządzania jakością ISO 9001:2008.

Certyfikat przyznawany jest na określony czas i ponownie przyznawany jedynie pod warunkiem przestrzegania odpowiednich norm. Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w kwietniu tego roku system zarządzania naszej firmy został ponownie zatwierdzony przez ISOQAR.

Co więcej, DP System dba o bezpieczeństwo swoich pracowników, z tego względu w firmie wprowadzono system zarządzania BHP. Chcemy Państwa poinformować, że spełniane przez nas normy bezpieczeństwa zostały poświadczone certyfikatem ISO zgodnym z normą BS OHSAS 18001:2007. Dokument został nam przyznany na okres 3 lat, a my zobowiązujemy się spełniać jego restrykcyjne wymogi.


03

Kwietnia

Nasza firma nieustannie się rozwija, stąd zaistniała potrzeba nowej strony internetowej, na której możemy zaprezentować Państwu nasz obecny profil działalności i ostatnie osiągnięcia. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z poszczególnymi działami i zachęcamy do kontaktu.15

Stycznia

DP System chętnie udziela się w akcjach edukacyjnych. W styczniu 2015 DP System zostało sponsorem konkursu „Mój zawód – moje miejsce pracy” organizowanego przez Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Zgierzu. Nasza firma chętnie współpracuje ze wspomnianą placówką, dlatego w ramach konkursu ufundowała nagrodę rzeczową w postaci tabletu.


14

Stycznia

Nasza firma już parokrotnie ogłosiła konkurs na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny automatyki i elektroniki. Laureatem ostatniej, piątej edycji został Michał Maciejewski z Politechniki Łódzkiej. Jego praca pod tytułem „Automation object oriented simulation framework for modelling of superconducting magnets at CERN” napisana została w języku angielskim pod kierownictwem prof. dr hab. Inż. Andrzeja Bartosiewicza. II miejsce nie zostało przyznane. Oficjalne wręczenie nagrody pieniężnej odbędzie się w późniejszym terminie.


01

Stycznia

W 2011 roku firma DP System wdrożyła system zarządzania jakością ISO 9001:2008. Jest to międzynarodowa norma, która określa wymagania dla systemu zarządzania jakością w organizacji. Każda firma, która otrzyma taki certyfikat, ma za zadanie dołożyć wszelkich starań aby utrzymać poziom świadczonych usług. Jest to warunek konieczny do ponownego zatwierdzenia certyfikatu ISO, który jest przyznawany na okres trzech lat. Nasza firma ponownie udowodniła wysoki poziom dbania o klientów, świadczonych usług a także swoje ekonomiczne podejście do zadań, dlatego w maju 2014 firma ISOQAR ponownie zatwierdziła certyfikat dla DP System Sp. z o.o.