AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Dział automatyki to doświadczony zespół ludzi z pasją.
Wykonujemy projekty instalacji elektrycznych zarówno niskiego jak i średniego napięcia oraz szeroko rozumianej automatyki przemysłowej i systemów IT.
  

Kontakt

Dyrektor Działu

Robert Wlaźlak

robert.wlazlak@dpsystem.plNasza firma specjalizuje się w kompleksowej realizacji systemów zasilania i sterowania, wizualizacji oraz opomiarowania obiektowego dla oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody, przepompowni i instalacji wodociągowych.

W ramach kompleksowych prac branży elektrycznej, AKPiA i teletechnicznej oferujemy:

  • Wykonanie projektów budowlanych, wykonawczych i powykonawczych.
  • Dostawę i montaż transformatorów, rozdzielnic i instalacji ŚN.
  • Prefabrykację i dostawę rozdzielnic zasilająco-sterowniczych.
  • Dostawę, montaż i uruchomienie układów pomiarowych.
  • Montaż instalacji kablowych.

  • Montaż instalacji CCTV, SSW, IT.
  • Oprogramowanie sterowników PLC.
  • Oprogramowanie stacji operatorskich SCADA i interfejsów HMI. 
  • Rozruch elektryczny i technologiczny urządzeń. 
  • Szkolenie obsługi i służb utrzymania ruchu.

W swoich systemach stosujemy rozwiązania wiodących firm takich jak Siemens, Hach-Lange, ABB, Schneider czy Wonderware. Duże doświadczenie i szerokie kompetencje zespołu gwarantują, że jesteśmy w stanie sprostać najwyższym wymaganiom klienta.

SENEMA


DP System posiada także w swojej ofercie autorskie rozwiązanie SENEMA – system nadzoru maszyn.
SENEMA pozwala na bieżący monitoring współczynnika OEE oraz analizę postoju maszyn ze względu na ich przyczyny, miejsca wystąpienia i czas trwania. SENEMA jest oprogramowaniem powstałym we współpracy zespołu programistów baz danych z automatykami, wychodzącym naprzeciw zapotrzebowaniu jakie pojawiło się w nowoczesnych firmach. Projekt ten powstał w celu skrócenia czasu procesów decyzyjnych poprzez dostarczanie wiarygodnych danych w trybie online. Informacje , które uzyskujemy przy pomocy naszego systemu są niezależne od czynnika ludzkiego, ponieważ pochodzą bezpośrednio z systemu sterowania linii produkcyjnych.

System Senema zbudowany został na bazie doświadczenia dwóch firm:
DP System Sp. z o.o. oraz Ami-Soft s.c.
Dalsze informacje dostępne na stronie www.senema.pl

COMOS


Nasza firma oferuje także usługi wdrożeniowe platformy COMOS. COMOS to oprogramowanie stworzone przez firmę SIEMENS do zintegrowanego zarządzania zakładem. Jest to jedyne rozwiązanie tego typu na rynku, oferujące kompleksowe zarządzaniem produktem, począwszy od projektu, poprzez wykonanie, po wdrożenie, a także dalszą konserwację. Platforma ta obejmuje także modernizację i dalszy rozwój produktu. Co więcej, dzięki otwartej strukturze COMOS, użytkownik sam może zdecydować, czy oprogramowanie będzie wspierało zarządzanie całym procesem produkcyjnym, czy tylko jego wybraną częścią. COMOS to także centralna baza danych poszczególnych obiektów, do których użytkownik ma dostęp w dowolnym momencie. COMOS jako jedyna taka platforma umożliwia także włączenie danych z zewnątrz, a nawet podłączenie innych systemów. Wszystko to zapewnia szybki i przejrzysty przepływ danych pomiędzy osobami zaangażowanymi w projektowanie, jak i użytkowanie produktu. Zarządzanie zakładem jeszcze nigdy nie było tak wydajne!

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.siemens.com/comos


ProjektyMPWiK Warszawa S.A

Modernizacja technologii w Zakładzie Wodociągu Centralnego w Warszawie


Wodociągi Miejskie w Radomiu Sp. z o.o.

Modernizacja gospodarki osadowej na terenie Oczyszczalni Ścieków w RadomiuŁódzka Spółka Infrastrukturalna Sp. z o.o.

Modernizacja pompowni tyrystorowej dla Tomaszowa Mazowieckiego